Odborne, pokojne, s pochopením a ReŠpektom  

O nás

Sme tri ženy s odlišným vzdelaním,  rozdielnou profesnou i životnou skúsenosťou a z rôznych kútov Slovenska, ktoré sa v roku 2020 spojili pre dobrú vec.

   Lucia Kubíny

Lucia je dula. V dospelosti sa stretla so stratou brata v 5. mesiaci tehotenstva. Vďaka tomu zažila, aké dôležité sú okolnosti príchodu dieťatka do rodiny i momenty jeho poslednej rozlúčky. Ako dula sprevádza ženy počas tehotenstva a v období straty dieťatka v akejkoľvek etape života.  V roku 2020 spolu so svojim manželom a mamou založila občianske združenie Tanana.

Do Tanany prináša skúsenosti mnohých žien, ktoré mala príležitosť sprevádzať na ich náročnej, bolestnej, no často liečivej a posilňujúcej ceste materstva.


Zuzana Hajster Vozárová

Zuzana ako lekárka so špecializáciou v obore anesteziológie a intenzivnej medicíny sa so stratou a smútením stretla počas praxe v nemocničnom prostredí. Nemocnicu po niekoľkých rokoch vystriedala za detský mobilný hospic, kde, nie len ako zdravotník, ale aj ako človek,sprevádza rodičov a deti počas posledných dní ich života.

Do Tanany prináša skúsenosť zdravotníka a človeka, ktorý so smrťou za ruku kráča už nejaký čas.


Andrea SKákalová

Andrea je mama dvoch dievčat, avšak vychováva len jedno z nich. Svoju prvú dcéru Sáru stratila v 38. týždni tehotenstva.  Ľudský a profesionálny prístup zdravotníckeho personálu a pomoc neziskovej organizácie v Nemecku jej pomohli prežiť tieto temné dni jej života dôstojne, informovane a v kruhu najbližších. Po tomto bolestivom zážitku sa rozhodla pomôcť iným rodičom s podobným osudom na Slovensku.

Do Tanany prináša okrem osobnej skúsenosti so stratou i zručnosti z projektového manažmentu a skúsenosti s prácou pre neziskové organizácie a z biznisového prostredia.


   SIMONA ORAVCOVá

Simona sa so stratou svojho dieťaťa stretla už počas tehotenstva. Bohužiaľ však nemala pozitívnu skúsenosť s prístupom zdravotníckeho personálu potrebnú na to, aby túto ťažkú situáciu prežila s čo najmenšou ujmou. Dnes je mamou vytúženého synčeka a stále pociťuje nedostatky v starostlivosti a zvyšovaní povedomia o tejto téme na Slovensku.

Do Tanany prináša vlastnú skúsenosť, snahu o pozitívnu zmenu a skúsenosti z manažmentu.


STANISLAVA CIFRA BEŇOVÁ

Stanislava si prešla stratou jej syna Oskara v 39. týždni tehotenstva v Bruseli. V nemocniciach v Belgicku dostávajú ženy po úmrtí bábätka spomienkové balíčky. Rozhodla sa túto formu podpory vytvoriť i pre ženy na Slovensku, ktoré doteraz spomienkové balíčky nedostávali. Okrem toho sa venuje učeniu jogy a jej dcérke Sáre.

Do nášho OZ priespieva skúenosťou so zdravotnou starostlivosťou v zahraničí, z marketingu a z vedenia jej neziskovej organizácie v Bruseli.Pridajte sa k nám

Ste odborníkom alebo odborníčkou v oblastiach psychológie, gynekológie a pôrodníctva, pohrebníctva, či neziskovej sféry alebo máte inú skúsenosť, s ktorou by ste nám vedeli pomôcť zlepšovať naše služby? 

Ponúkate pomoc rodinám po strate dieťatka a chceli by ste, aby o vás osirelí rodičia vedeli? 

Kontaktujte nás na info@tanana.sk.