SPOMIENKOVÝ BALÍČEK

V súvislosti s tehotenstvom naša spoločnosť upriamuje pozornosť hlavne na mamičky, ktorým sa narodili zdravé a životaschopné deti. Ženy, ktoré po pôrode nedržia v náručí živé bábätko, ostávajú akoby neviditeľné…V zahraničí je zaužívanou dobrou praxou, že mamičky mŕtvonarodených detí dostanú tzv. spomienkový balíček (memory box) ako pamiatku na svoje zosnulé dieťatko. Prostredníctvom neho si vedia uchovať spomienky na tie krátke, no o to vzácnejšie chvíle so svojím bábätkom.

Súčasťou balíčka sú:

Vieme, že príbeh každého dieťatka, každej rodiny je jedinečný. Rovnako jedinečná je aj ich cesta zármutkom. Skúsenosti z iných krajín nám ukazujú, že takýto spomienkový balíček môže podporiť rodiny v tom, čím prechádzajú a pomôcť im začleniť stratu dieťatka do svojich životov.

"S jemnosťou sa môžeme dotýkať našich spomienok. Naše dieťa nenosíme v náručí, ale v srdci. Cítime bolesť, pretože veľmi milujeme. A láska - tá nemizne."


Vďaka úspešnej kampani na Donio.sk sme vyzbierali zdroje na 200 spomiekových balíčkov.

Prvých 100 kusov balíčkov sme zhotovili a distribujeme ich do na gynekologicko-pôrodnícke alebo neonatálne oddelenia slovenských nemocníc. Ďalších 100 balíčkov je vo výrobe. 

Ak má vaša nemocnina záujem o tieto balíčky, neváhajte nás kontaktovať.

Návod na použite balíčka nájdete v tomto videu a vedecké odporúčania k prístupu ku pacientke po úmrtí bábätka nájtete v tomto informačnom materiáli.